Ostrzeżenie

* W najbliższym czasie okresami może popadać ** Środa odczucie termiczne: w południe i częściowo po południu gorąco, a przed południem ciepło/bardzo ciepło (poranek nieco chłodniejszy) - Tmax w godz. 13-15:30 (od późnego popołudnia ochłodzenie) ** W czasie ewentualnych burz opady dość intensywne ** Ciśnienie atmosferyczne: w nocy i w dzień powolny spadek  ** Warunki biometeorologiczne: korzystne, ale w drugiej części dnia pogorszenie do niekorzystnych ** Tylko na samym początku nocy ze śr/czw może lokalnie popadać i zagrzmieć - noc będzie dość pochmurna i bliska komfortu termicznego *


Prognoza pogodyPrognoza pogody

160160

160160

160160

aplikacja mobilnaaplikacja mobilna

Autor serwisu pogodawtoruniu.pl prowadzi serwis pogodowy od lutego 2009 roku. Do 2013 roku serwis funkcjonował w ramach Katedry Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Obecnie w ramach tworzenia i propagowania prognoz pogody współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Urzędem Miasta Torunia. W ramach tej współpracy m.in. na antenie Radia ZET Gold prezentowana jest przez Rafała Maszewskiego autorska prognoza pogody, którą wykorzystuje również Urząd Miasta Torunia na swojej stronie internetowej i w aplikacji na urządzenia mobilne „Toruń porusza”. 

Ponadto autor publikuje „prognozę dla wrażliwych” w dodatku do Gazety Wyborczej „Tylko Zdrowie” (wersja papierowa i internetowa) oraz tygodniową prognozę pogody w portalu DDToruń i DDWłocławek. Okazyjnie współpracuje również z innymi mediami zarówno regionalnymi jak i w mniejszym stopniu ogólnopolskimi.

W sezonach letnich 2006 i 2007 pełnił funkcję meteorologa podczas Wypraw polarnych na Spitsbergen (patrz zdjęcia poniżej). Prowadzi badania nad cyrkulacją atmosferyczną, która jest podstawą przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

Pełnione funkcje:

  • Członek Towarzystwa Naukowego w Toruniu
  • Członek i skarbnik Polskiego Towarzystwa Geofizycznego oddział Pomorski w Toruniu
  • Członek Grupy Roboczej ds. adaptacji do zmian klimatu przy Ministerstwie Środowiska

 Kontakt: rafmasz@interia.pl