Ostrzeżenie

* Niedziela odczucie termiczne: łagodny chłód ** Ciśnienie atmosferyczne: spadek ** Warunki biometeorologiczne: w łagodnym stopniu niekorzystne ** Noc z nd/pn będzie okresami pogodna, sucha i bardzo chłodna * 


Prognoza pogodyPrognoza pogody

160160

160160

160160

aplikacja mobilnaaplikacja mobilna

UWAGA!

Wpisy w tej zakładce przeniesiono na dół strony głównej (poniżej tabeli i bieżącego komentarza).

O pogodzie na najbliższy tydzień (1-9.04.2018 r.) - coraz bardziej wiosennie... (Opublikowano: 01.04.2018 r.)

W najbliższym tygodniu przeważać będą ciepłe masy powietrza i tylko około piątku oraz soboty spodziewane jest krótkotrwałe ochłodzenie. Najcieplejszymi dniami obecnego tygodnia będą prawdopodobnie środa i niedziela, podczas których temperatura maksymalna może się zbliżać do 19-20 stopni. Najchłodniejszy będzie wtorek i piątek z temperatura maksymalną na poziomie 11 stopni. Przeważać będzie odczucie komfortu termicznego, a w niektóre dni ciepła. 
Słońce coraz częściej będzie dominować nad chmurami ale zwłaszcza w czwartek w drugiej części dnia może popadać, a nawet zagrzmieć burza.

W Europie przeważać będzie temperatura powietrza w normie termicznej lub nieco powyżej (odcienie czerwieni). Również w Polsce temperatura będzie nieznacznie przekraczać normę termiczną. 


.
Źródło mapy anomalii temperatury powietrza w dniach 1-9 kwietnia 2018 r.: wxmaps org

Opada atmosferyczne za ostatnią dobę meteorologiczną

W Toruniu w sobotę i w nocy z soboty na niedzielę spadło ponad 13 mm wody.

Źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie - IMGW PIB

O pogodzie na najbliższy tydzień - dynamiczna walka między zimą i wiosną... Prognozy pogody na święta nadal pozostają niestabilne.

Na początku tygodnia napływać będzie dość ciepła masa powietrza, ale już we wtorek będzie ona wypierana przez zimniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. W związku z tym temperatura w ciągu dnia spadnie do 3-4 stopni, a nocami pojawią się przymrozki - nie wykluczone, że w środę i czwartek pojawi się nawet śnieg, ale co do tego prognoza jest jeszcze niepewna. W środę i czwartek powieje nieco silniejszy wiatr.

W piątek i sobotę warunki termiczne powinny się nieco poprawić, ale na ciepłą wiosnę nie ma co liczyć. Pierwszy dzień Świąt Wielkiej Nocy również nie zachwyci nas pod względem pogody - może być chłodno i okresami wilgotno. Prognoza dotycząca świąt może ulegać jeszcze modyfikacjom...

O pogodzie na najbliższy tydzień - w nocy i rano mróz, a w dzień na "plusie", ale z biegiem tygodnia temperatura będzie coraz wyższa - do prawdziwej wiosny niestety jeszcze bardzo daleko...

W najbliższym tygodniu napłyną nieco łagodniejsze masy powietrza, które odczujemy zwłaszcza popołudniami, kiedy to temperatura będzie coraz wyraźniej dodatnia. Około soboty i niedzieli może nawet przekroczyć 7-8 stopni. Niestety nie będzie to zapowiedź wiosny, ponieważ jeszcze pod koniec marca i być może na początku kwietnia ponownie poczujemy bardzo zimne powietrze...

Chmury będą się przeplatać ze słońcem, a we wtorek, czwartek i piątek nie wykluczony jest sporadycznie słaby śnieg lub deszcz ze śniegiem.

W Europie w dalszym ciągu przeważać będzie temperatura powietrza znacznie poniżej normy dla obecnej pory roku (odcienie niebieskiego). Również w Polsce zwłaszcza południowo-wschodniej utrzyma się anomalia ujemna temperatury. 

Źródło mapy anomalii temperatury powietrza w dniach 18-26 marca 2018 r.: wxmaps org

Pages